Główki fryzjerskie

Główki fryzjerskie w nauce fryzjerstwa

Główka fryzjerska w nauce zawodu fryzjerstwa jest jednym z niezbędnych akcesoriów do ćwiczenia wszelkich zabiegów i strzyżeń. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilkanaście modeli główek fryzjerskich. Na większości możesz uczyć się czesać, farbować, modelować, nakręcać wałki, czy strzyc. W hurtowni fryzjerskiej Progress Września do wyboru są główki fryzjerskie o różnych rodzajach i długościach włosów. Najlepiej byłoby trenować zawsze na naturalnych włosach. Ale wiadomo, te są najdroższe. I na przykad do koków, upięć, czy modelowania ważniejsze będzie, żeby włosy były dłuższe.

W hurtowni fryzjerskiej Progress Wrzesnia dostępnych jest wiele główek fryzjerskich z włosami sztucznymi Są one wzbogacane proteinami i ich jakość nie odbiega znacznie od naturalnych. Zyskujesz zatem na długości i dzięki temu możesz wyczesać znacznie więcej różnego rodzaju koków. Pamiętaj jednak, że włos sztuczny zachowuje się inaczej niż naturalny pod wpływem temperatury. Producenci zawsze zaznaczają do ilu stopni można nagrzewać lokówki, czy prostownice, by nie zniszczyć włosów. Strzyżenia i koloryzacje natomiast warto wykonywać na włosach naturalnych. Dlatego, że włosy prawdziwe inaczej się ślizgają pod nożyczkami i warto wyczuć to od początku. Podobnie jest z koloryzacją, czy wyciskaniem fal – a jak wiemy są to bardzo istotne elementy w nauce zawodu.

Jakie są rodzaje fryzjerskich główek treningowych?

Na stronach naszej hurtowni fryzjerskiej odnajdziesz różnego rodzaju główki fryzjerskie. Modele z włosami naturalnymi (w kolorze brąz) przeznaczone są do wszystkich zabiegów fryzjerskich, począwszy od strzyżeń, przez modelowaniu do koloryzacji. Włos zachowuje się tak samo jak włosy na głowie ludzkiej. Do wyboru masz główki fryzjerskie damskie i męskie – z brodą lub bez brody. Główki fryzjerskie z włosami syntetycznymi wzbogaconymi proteinami posłużą do upięć i strzyżeń. Długość włosów oferowanych na stronie główek treningowych rozpoczyna się od 15 centymetrów w przypadku modeli męskich, aż po 70 centymetrów w przypadku główek damskich.

Jak pielęgnować włosy główki fryzjerskiej?

Główki fryzjerskie mogą służyć bardzo długo. Można je farbować, dowolnie stylizować, ważne tylko, by wiedzieć jak myć włosy główki treningowej. Czy to z włosem naturalnym czy syntetycznym trzeba w odpowiedni sposób pielęgnować, żeby posłużyła ona nam jak najdłużej. Po pierwsze musisz zadbać, by były odpowiednio myte i pielęgnowane. Do mycia możesz użyć zwykłego szamponu do włosów normalnych, może być nawilżający, to dodatkowo wygładzi pasma. Włosy spłukuj i myj zawsze w wodzie chłodnej, nigdy ciepłej ani gorącej. Może to mieć negatywne oddziaływanie na właściwości włosa. Będą się plątać czy puszyć. Po umyciu od razu zastosuj maskę nawilżającą, ułatwiającą rozczesywanie – możesz dodatkowo użyć grzebienia i jeszcze z maską rozczesać je nad myjką fryzjerską. Po spłukaniu maski dokładnie osusz włosy ręcznikiem i rozczesz pozostawiając do wyschnięcia.

Jeśli chcesz strzyc na mokro możesz od razu przystąpić do zabiegu, teraz możesz również stosować wszelkie produkty do stylizacji. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym główka fryzjerska posłuży Ci przez długi czas.