Czym różni się koloryzacja ombre i sombre?

Czym różni się koloryzacja ombre i sombre

Czym różni się koloryzacja ombre i sombre?

Koloryzacja ombre i sombre. Te nazwy mówią wiele, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z różnic między obydwoma zabiegami.

Zapewne każda z nas słyszała o tej pierwszej metodzie farbowania włosów. O ombre było i nadal jest głośno, gdyż to obecnie jedna z najpopularniejszych metod farbowania włosów. Zaś sombre jest stosunkowo nowe, co nie znaczy, że nie zrewolucjonizowało zabiegów fryzjerskich. Każda z tych metod daje nieco odmienny efekt i jest polecana innym typom urody. To od naszego fryzjera lub stylisty poniekąd będzie zależało, co zaproponuje. Czym różni się koloryzacja ombre od sombre? Postaramy się to wyjaśnić.

Różnice między koloryzacją ombre i sombre

Różnice? Jest ich dość sporo, to jasne. Oprócz samego pytania: czy ta stylizacja będzie do nas pasować, pozostaje pytanie, jakie są dokładne efekty obydwu działań na naszych włosach. Ombre to rozjaśnianie pasm włosów od najciemniejszych po najjaśniejsze. Z tym, że przy skórze głowy pozostaje ciemne pole naszego naturalnego lub farbowanego koloru.

Sombre natomiast jest skrótem od słów „soft ombre”. To, jak sama nazwa wskazuje, delikatna forma omre. Pasemka rozjaśniane są na różnych długościach, trochę inaczej niż w przypadku wyjściowej metody. Tu można dokładać pasemka o rożnych odcieniach brązu, tak, by efekt był płynny i bardzo subtelny.

Ombre, czy sombre – który zabieg będzie do mnie pasował?

Kiedy już znasz obie metody, pozostaje pytanie: Koloryzacja ombre czy sombre – jaki zabieg będzie do mnie pasował? Podpowiedź może być bardzo prozaiczna. Albowiem to typ naszej urody poniekąd klasyfikuje do odpowiedniej koloryzacji. Jeśli jesteś naturalną blondynką idealnym dla ciebie rozwiązaniem będzie soft ombre. Dlaczego? Koloryzacja ta da efekt włosów muśniętych słońcem. To tak, jakbyśmy właśnie wróciły z egzotycznej wycieczki, a nasze kosmyki niemalże krzyczały, że świetnie bawiłyśmy się w Kalifornii. Zatem, jeżeli masz ochotę na subtelną zmianę, nadająca świetlistości i blasku – to jest coś dla Ciebie.

Jeśli znowuż jesteś brunetką i chciałabyś odmiany, dzięki której między innymi będziesz mogła poszaleć z kolorem, to zdecyduj się na ombre. Charakteryzuje się ono mocniejszym przejściem barwy. Przy nasadzie włosów nadal pozostaniesz ciemnowłosą gwiazdą, lecz im niżej, tym tonacja kosmyków ulegnie nierozjaśnieniu, aż do blondu. Oczywiście w tej kwestii warto postawić na klasykę, aczkolwiek panie często decydują się na tonowanie, przez co zyskują tak zwany: pazur. Na przykład farbują włosy na kolory: róż, fiolet czy błękit.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji omrbre i sombre

A co z pielęgnacją? Co jaki czas odświeżać farbowanie i czy jest to konieczne, skoro tak naprawdę nie widać odrostu? Trzeba pamiętać, że każdy zabieg fryzjerski jest poniekąd obciążający dla naszych włosów. Innymi słowy może on doprowadzić do ich przesuszenia. Dlatego warto stosować odżywki, maski oraz olejki, które nawilżą oraz odżywią pasma. Blond ma też tendencje do żółknięcia, a co się za tym niesie, należy zaopatrzyć się w szampony lub preparaty tonujące zawierające niebieski, różowy, czy fioletowy pigment, który nam pięknie ochłodzi kolor. Zaś jeśli chcemy bezustannie wyglądać perfekcyjnie, to zaleca się wizyty u fryzjera co najmniej raz na dwa lub trzy miesiące w celu odświeżenia koloryzacji. Należy również wspomnieć, że obie te techniki farbowania najlepiej wyglądają na włosach długich lub półdługich.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *