Trymer do brody, do nosa… do zadań specjalnych

Salon fryzjerski czy barberski to miejsce gdzie codziennie użytkuje się wiele narzędzi i sprzętów. Swoistą siostrą maszynki do strzyżenia jest bez wątpienia trymer. Nie mylić w żadnym stopniu z maszynką! Trymery charakteryzują się przede wszystkim wszechstronnością, która pozwala na skracanie włosów z różnych obszarów ciała, nie tylko z głowy. Mowa tutaj o między innymi o szyi, brodzie czy nawet uszach i nosie w niektórych przypadkach. Trymery są również dużo mniejsze i bardziej precyzyjne od maszynek i służą do wykańczania stylizacji, a nie ich tworzenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając trymer dla siebie?

W pierwszej kolejności musisz określić do czego będzie on służył. W przypadku salonu fryzjerskiego i barberskiego sprawa jest dość jasna. Urządzenie musi być wielofunkcyjne lub należałoby zakupić kilka rodzajów trymera. Do użytku domowego należy natomiast wybrać trymer posiadający różne ustawienia ostrza z możliwością regulacji ustawień.

Warto zwrócić uwagę na ostrze urządzenia, powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są gwarancją długiej żywotności. Dobre ostrza nie będą się tępić, nawet po pracy na grubym zaroście. Kolejną ważną kwestią jest szerokość ostrza. Standardowo trymery posiadają węższe ostrza – około 30mm, dzięki czemu są bardziej precyzyjne od maszynek. Im mniejsze urządzenie oraz im węższe ostrze tym łatwiej będzie dojść do trudno dostępnych miejsc czy nawet wyciąć we włosach wzorki.

Niezwykle istotnym parametrem technicznym jest bez wątpienia zasilanie trymera. Najpopularniejsze na rynku są modele zasilane akumulatorowo. Są bardzo poręczne i dzięki braku kabla nic nie zmniejsza zakresu ruchów podczas pracy.

Warto również zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, mowa oczywiście o wymiennych nasadkach do regulacji długości strzyżenia, ale również o stacji ładującej czy oliwce do ostrza czy szczoteczce. Powinno być to must have w każdym zestawie z trymerem.

Rodzaje trymerów

Trymer znajdziesz w kilku wersjach, które będą przeznaczone do konkretnych zadań. Najbardziej popularne jest urządzenie wielofunkcyjne, idealnie radzące sobie z włosami na głowie, ale również zarostem na twarzy i nie tylko. Występują również trymery tylko i wyłącznie przeznaczone do brody, ich ostrza znajdują się znacznie bliżej siebie dzięki czemu są bardziej ergonomiczne i pozwalają na maksymalną precyzję. Trymery występują również pod postacią niewielkich urządzeń, często wodoodpornych, służących do wycinania i skracania włosów z nosa czy uszu. Idealnie sprawdzą się w salonie barberskim do kompleksowej obsługi klienta czy do użytku domowego. Warto również zwrócić uwagę na trymery posiadające wymienne nakładki zarówno do skracania zarostu, jak i włosów na głowie czy innych częściach ciała.