Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to najlepsza inwestycja w ich zdrowy wygląd!

Pielęgnacja włosów to codzienne rytuały, które mają największy wpływ na ich wygląd i kondycję. Zatem dbaj i pielęgnuj swoje włosy! Istnieje wiele rodzajów włosów, każda skóra głowy inaczej reaguje na konkretne produkty. Dlatego warto zastanowić się i dobrać odpowiednie kosmetyki. Skuteczna pielęgnacja włosów powinna natychmiastowo poprawiać ich wygląd i kondycję bez obciążania.

Kompleksowa pielęgnacja włosów musi składać się z kilku czynników, aby przynieść jak najlepsze rezultaty

Codzienny rytuał pielęgnacji powinien składać się z dokładnego umycia włosów odpowiednio dobranym szamponem do naszego rodzaju włosów. Zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru serum, usunięciu zanieczyszczeń zewnętrznych (smog, kurz) i kosmetyków do stylizacji. W zależności od rodzaju włosów szampon może ponadto uchronić kolor naszych włosów, zapobiec ich wypadaniu, zwiększyć objętość czy zmniejszyć wydzielanie sebum.

Umycie włosów otwiera nam drzwi do ich dalszej pielęgnacji

W zależności od indywidualnych potrzeb mamy do wyboru odżywkę, maskę, ampułki czy serum.
Pod wpływem ciepła otwiera się łuska włosa gotowa na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Możemy rozpocząć od odżywki, którą powinno się nadkładać po każdym umyciu włosów pozostawiając ją na minimum kilka minut, aby jej składniki odżywcze zaczęły działać. Można również skorzystać z opcji odżywki bez spłukiwania, wtedy po umyciu i jej nałożeniu możemy przystąpić od razu do stylizacji włosów.

Raz na kilka dni warto użyć bardziej skoncentrowanego kosmetyku jakim jest maska

Nakładamy ją po umyciu włosów na około 30 minut lub więcej. Warto dodatkowo użyć czepka foliowego i zawinąć wszystko w ręcznik, by dać szansę na jeszcze lepszy efekt. Kolejnym sposobem na pielęgnację włosów są skoncentrowane serum i ampułki. Dostosowane do rodzaju włosów czy problemu, z którym w danej chwili się zmagamy – przetłuszczanie czy wypadanie włosów. Dodatkowo możemy sięgnąć po pielęgnujące oleje i olejki do włosów, które stosowane systematycznie wzmocnią i polepszą kondycje naszych włosów.