Szampony do włosów

Szampony do włosów są najpopularniejszym kosmetykiem stosowanym do codziennej pielęgnacji

Odpowiednio dobrany szampon do włosów jest gwarancją sukcesu! W każdym kosmetyku znajdują się wyselekcjonowane składniki, możemy wyróżnić te podstawowe – odpowiedzialne za oczyszczanie skóry głowy i włosów oraz składniki modyfikujące działanie szamponu – wytwarzające pianę. Pozostałe komponenty już zależą od producenta i przeznaczenia szamponu do włosów. Mogą w nim być olejki, zapachy, witaminy, zioła, barwniki czy konserwanty wzmacniające działanie szamponu do włosów. Hurtownia fryzjerska Progress Września przygotowała ofertę na szampony do włosów, tak by każdy znalazł odpowiedni kosmetyk dla siebie.

Rodzaje szamponów do włosów:

Jak prawidłowo myć włosy?

Przed myciem należy delikatnie rozczesać włosy. Dzięki temu nie będą się plątać. A przy okazji usuniemy również pozostałości produktów do stylizacji, których używamy na co dzień. Następnie przechodzimy do kwestii szamponu, który dobieramy odpowiednio do typu naszych włosów. Szamponu nie wolno nakładać bezpośrednio na głowę, lepiej np. rozetrzeć go najpierw w zwilżonych dłoniach. Szamponem myjemy tylko skórę głowy, a włosy oczyszczamy spłukując po nich spieniony kosmetyk. Szorowanie włosów na całej długości może je zniszczyć. Dlatego myjemy włosy poprzez delikatne masowanie skóry głowy opuszkami palców. Możemy je lekko ugniatać ale niedopuszczalne jest szarpanie, tarcie, drapanie.

Pamiętajmy, żeby w codziennej pielęgnacji wykorzystywać letnią wodę. Gorący strumień wysuszy nam skórę głowy, a także wzmocni działanie gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do częstszego przetłuszczania się włosów. Do ostatniego płukania włosów najlepiej użyć zimnej wody, która zamknie łuski włosa. Jeśli osuszamy włosy z nadmiaru wody, obowiązuje ta sama zasada – musimy to robić delikatnie, bez pocierania.