Kremy do ciała

Kremy do ciała

Pielęgnacja ciała i skóry jest ważną częścią, do której powinniśmy przykładać dużą uwagę w ciągu całego roku. Skóra jest narażona na działanie wielu czynników zewnętrznych, a stanowi jedyną barierę ochronną naszego organizmu. W hurtowni Progress Września znajdziesz kremy do ciała do różnych typów skóry. Warto wybrać kosmetyk odpowiedni do danego problemu z jakim zmagamy się tymczasowo lub typu skóry jaki posiadamy. Kremy do pielęgnacji skóry suchej, szorstkiej i podrażnionej charakteryzują się stosunkowo gęstą konsystencją i tłustą formułą, która pozostawia delikatny film na jej powierzchni. Dbanie o ciało i skórę to coś naturalnego i powszechne, a dokładając do tego odpowiedni krem jesteśmy skazani na sukces.

Krem do ciała, a typy skóry

Prawidłowo dobrana pielęgnacja skóry jest niezwykle istotna, dlatego na wstępie musisz określić jaki posiadasz typ skóry. Dopiero po tym można rozpocząć wybieranie lekkiego, tłustego czy odżywczego kremu do ciała. Wyróżnić można kilka podstawowych typów skóry, takich jak skóra wrażliwa, problematyczna, odwodniona czy starzejąca się.

Skóra wrażliwa charakteryzuje się przede wszystkim skłonnością do podrażnień. Mogą one występować wskutek czynników atmosferycznych, ale również wewnętrznych jak dym tytoniowy czy zmiany temperatury. Główne objawy jakie występują w przypadku skóry wrażliwej to m.in. pieczenie, nadwrażliwość, ale także plamki i przebarwienia.

Skóra problematyczna objawia się głównie rozszerzonymi porami, krostkami i nierównomierną powierzchnią. Warto wiedzieć, że różnego rodzaju dolegliwości mogą nasilać się podczas miesiączki czy przy stresie.

Skóra odwodniona natomiast może występować zarówno pernamentnie i tymczasowo. Wynika to od rodzaju stosowanej pielęgnacji i może objawiać się uczuciem napięcia, ściągnięcia, obniżoną elastycznością i szorstkością.

Wiek nie zawsze idzie w parze z typem skóry, więc nawet młode osoby mogą mieć skórę starzejącą się. Charakteryzuje się ona przebarwieniami, skłonnością do zmian kolorytu, ale również spowolnieniem procesów naprawczych czy regeneracyjnych.