Lakiery do paznokci

Lakiery do paznokci – kluczowy element pięknych dłoni.

Zadbane i piękne dłonie i paznokcie są wizytówką każdej nowoczesnej kobiety. Przywiązujemy do nich ogromną wagę, ale również zwracamy na nie uwagę przy kontakcie z drugą osobą. Jeszcze niedawno najmodniejszym manicure były naturalne paznokcie o kształcie migdałków w kolorze nude z idealnie wyciętymi skórkami. Obecnie trendy się nieco zmieniły i szalejemy nie tylko z kolorami – neony, pastele, brokaty, ale i z kształtem płytki. Wiele kobiet nadal jest zwolenniczkami naturalnych paznokci, pomalowanych standardowym lakierem, ale niekoniecznie w klasycznym kolorze. Choć na rynku przybyło wiele nowoczesnych technik stylizacji paznokci, tradycyjny lakiery do paznokci nadal cieszą się sporą popularnością.

Co to jest lakier do paznokci?

Lakier do paznokci działa jak biżuteria dla dłoni, upiększa je i sprawia, że stają się bardziej widoczne. Czym jest lakier do paznokci? To nic innego jak roztwór środków powłokotwórczych służący do pokrywania powierzchni, w tym wypadku płytki paznokcia. Lakier do paznokci posiada przede wszystkim walory estetyczne nadając koloru i połysku. Ale również chroni płytkę paznokcia przed uszkodzeniami czy warunkami zewnętrznymi.

Rodzaje lakierów do paznokci?

W hurtowni fryzjerskiej Progress Września znajdziesz kilka rodzajów lakierów do paznokci. Mogą to być: lakiery bezbarwne – zabezpieczają one płytkę i nadają połysku. Lakiery transparentne – nadają lekkiego koloru, ale nie pokrywają w całości płytki (do manicure francuskiego). Na półkach znajdziesz również lakiery do paznokci matowe – dobrze przykrywają płytkę, ale nie nadają połysku. Z kolei lakiery do paznokci lustrzane – nadają lustrzanego połysku i odbijają światło. A lakiery do paznokci holograficzne pod wpływem światła mogą mieć różne odcienie.