Ręczniki fryzjerskie

Ręczniki fryzjerskie muszą zapewnić higienę klientom

Ręczniki fryzjerskie są jednym z podstawowych akcesoriów używanych podczas wszelkiego rodzaju zabiegów wymagających mycia włosów. Czyli niemal przy każdej usłudze fryzjerskiej. Niezależnie, czy fryzjer wybierze tradycyjne bawełniane czy jednorazowe, ręczniki w salonie fryzjerskim muszą być świeże dla każdego klienta. Pożądane cechy ręczników używanych we fryzjerstwie to trwałość, chłonność i odpowiedni rozmiar. Hurtownia fryzjerska Progress Września w swojej ofercie posiada zarówno ręczniki fryzjerskie tradycyjne frotte jak i jednorazowe. W produktach jednokrotnego użytku znajdują się ręczniki włóknikowe, ręczniki papierowe, ręczniki w rolce i płatach, perforowane lub gładkie.

Tradycyjne ręczniki fryzjerskie frotte i ich zalety

Ręczniki bawełniane we fryzjerstwie są nadal bardzo często stosowane. Jest to duża inwestycja i spory wysiłek, by zawsze mieć wystarczająca ilość świeżych ręczników fryzjerskich. Jednak czyste i miękkie są milsze w dotyku i bardziej chłonne, a poza tym są ekologiczne. Na co jeszcze zwrócić uwagę decydując się na ręczniki tradycyjne? Po pierwsze powinny być odporne na działanie wszelkiego rodzaju rozjaśniaczy czy mieszanek koloryzujących do włosów. Ręczniki używane w salonie fryzjerskim muszą być dużo bardziej wytrzymałe, wręcz najwyższej jakości – by po kilku tygodniach nadal były estetyczne.

Zastosowanie ręczników bawełnianych jest również bardzo popularne w salonach fryzjerskich męskich, czyli w barbershop`ach. Po zabiegu pielęgnacji brody, a szczególnie goleniu, dobrze jest korzystać z miękkich i przyjemnych dla skóry ręczników fryzjerskich frotte.

Ręczniki fryzjerskie jednorazowe – praktyczność i wygoda

Artykuły jednorazowe to bardzo duża wygoda, są dostępne zawsze pod ręką i nie ma potrzeby ich odświeżania. Nie musisz ich prać czy prasować i zawsze masz świadomość, że są świeże i gotowe do użytku. Obecnie ręczniki fryzjerskie jednokrotnego użytku mają także bardzo dobre właściwości – te z włókniny są wytrzymałe i chłonne. W ofercie są ręczniki gładkie lub perforowane, o większych gabarytach lub mniejszych. Takie pakowane po 100 sztuk lub 50, na rolce lub składane pojedynczo. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę postaw na dobrej jakości ręczniki jednorazowe, które są bardzo chłonne. Na uwagę zasługują także ręczniki celulozowe, które po pierwsze są przyjazne dla natury, a po drugie mają bardzo dobre parametry techniczne.