Wapozony

Wapozony – wytwarzanie pary do zabiegów kosmetycznych.

Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało w ostatnich latach stały się bardzo popularne wśród osób odwiedzających salony kosmetyczne. Do kosmetyczki nie udajemy się już tylko by wykonać manicure, ale również by zadbać o zdrowie i kondycje naszej skóry. Hurtownia fryzjerska Progress Września proponuje profesjonalne urządzenia kosmetyczne, które są wielofunkcyjne. Idealna opcja dla osób chcących wykonać jak najwięcej zabiegów przy użyciu tylko jednego sprzętu. Wapozony są jednym z sprzętów, które warto mieć w swoim salonie. Nazywany jest czasami sauną dla skóry. Ponieważ wytwarza parę wodną wykorzystywaną podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Pozwala on przede wszystkim nawilżyć i zmiękczyć skórę, sam w sobie może być zabiegiem lub pełnić funkcję przygotowawczą do dalszej pielęgnacji. Warto zaznaczyć również, że wapozon posiada właściwości dezynfekujące, a to za sprawą wytwarzanych promieni ultrafioletowych działających antybakteryjnie. Natomiast kiedy do zbiornika z wodą dodasz odrobinę olejków eterycznych może pełnić funkcję aromaterapeutyczną i relaksującą klienta.

Jakie zabiegi można wykonać przy użyciu wapozonu?

Waporyzacja jest głównym zabiegiem wykonywanym przy użyciu wapozonu. Skóra klientki uzyskuje odpowiednie nawilżenie, dzięki działaniu ciepłej wody i pary wodnej. Jest to swego rodzaju przygotowanie do oczyszczania twarzy, zmiękcza martwy naskórek i rozszerza pory. Dzięki temu samo oczyszczanie twarzy jest prostsze do wykonania przez kosmetyczne i znacznie mniej bolesne dla klienta. Przy systematycznym wykonywaniu zabiegów waporyzacji skóra staje się bardziej gładka, miękka, a pory zwężone i mniej widoczne.

Wapozan jest również wykorzystywany przy ozonoterapii. Wytwarzanie ozonu wiąże się z wytwarzaniem charakterystycznego zapachu oraz gęstej pary wodnej. Taki zabieg ma na celu pobudzić krążenie oraz inne funkcje skóry, działa również antybakteryjnie i odkażająco. Warto wykonać taki zabieg, jeśli na skórze klientki zauważysz mikrourazy, przyspieszy on gojenie i regenerację naskórka.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.