Odżywki do włosów

Odżywki do włosów – ważny element ich codziennej pielęgnacji

Odżywki do włosów są drugim co do ważności kosmetykiem podczas pielęgnacji włosów. Błędem jest nie stosowanie odżywki po każdym myciu włosów. Nawet najlepszy szampon nie dostarczy im wystarczającej ilości składników odżywczych. Skoncentrowane odżywki  są bogate w różnego rodzaju witaminy, olejki i oleje, minerały czy zioła. Absolutne minimum w pielęgnacji to szampon plus odżywka do włosów!

Rodzaje odżywek do włosów

Wyróżniamy kilka rodzajów odżywek do włosów w zależności od czasu jaki poświęcisz na pielęgnację. Dla osób, które nie mają czasu na kilku minutowe odżywienie polecamy te bez spłukiwania. Stosuj je po umyciu i osuszeniu włosów i już możesz przystąpić do stylizacji. Jeśli masz więcej czasu nałóż na włosy odżywkę wybraną do swojego typu włosów. Zostaw ją wtedy na kilka minut i dokładnie spłucz – przez te 5 do 15 minut jej składniki odżywcze wnikną we włosy. Pamiętaj aby nigdy nie używać do spłukiwania gorącej wody – stosuj wodę letnią, a na końcu zimną dzięki czemu łuski włosów się domkną. Po dobrze dobranej odżywce do włosów i odpowiednim jej nałożeniu efekt powinien być natychmiastowy. Włosy będą lśniący, będą wygładzone i lepiej będą się rozczesywać.

Bądź gotowa na zmiany odżywek do włosów

Nasze włosy zmieniają się tak samo jak my. W zależności od pory roku, trybu życia czy wieku będziesz potrzebować innej odżywki do włosów. Latem włosy wystawione na działanie słońca, wiatru czy kąpieli będą potrzebować maksymalnej dawki nawilżenia i ochrony. Zimą natomiast odżywki do włosów nawilżające mogą potęgować efekt przyklapnięcia, wtedy stawiaj na te zwiększające objętość. Zabieg koloryzacji włosów również powinien zmienić Twoje przyzwyczajenia, wtedy sięgaj po odżywki do włosów wzmacniające i utrzymujące ich kolor. Nasze włosy dają nam widoczne sygnały czy pora na zmiany, musimy je obserwować i ich słuchać.