Koloryzacja włosów

Idealna koloryzacja włosów

Kolor włosów bezpośrednio wpływa na człowieka, jest środkiem ekspresji, działa na samopoczucie i odzwierciedla nastrój. Decydując się na zabieg, jakim jest koloryzacja włosów wybieramy taki odcień, w którym czujemy się jak najlepiej. Kolor włosów jest wyrazem naszej osobowości lub gustu. Tak więc koloryzacja włosów może znacząco wpłynąć na nas!

Istnieje kilka rodzajów preparatów do koloryzacji włosów

Wyróżniamy między innymi farby roślinne, które pozyskiwane są z różnych części roślin – zaliczamy do nich hennę i reng. Farby do włosów syntetyczne zawierają pigmenty, barwniki bezpośrednie lub pośrednie. W zależności od rodzaju zastosowanego barwnika możemy uzyskać efekty kolorystyczne o różnej trwałości – farby z amoniakiem, z jego ograniczoną ilością lub całkowicie bez-amoniakalne.

Tymczasowa koloryzacja włosów

– czyli pianki, odżywki czy lakiery zawierają pigmenty organiczne lub nieorganiczne. Koloryzują włos z zewnątrz, oblepiając go i pozostają na nim do pierwszego mycia (lub kilku w zależności od informacji producenta).
Samodzielna koloryzacja to już teraz nic trudnego. Do wyboru mamy wiele profesjonalnych farb dostępnych w dobrych hurtowniach fryzjerskich. Na półkach naszego sklepu fryzjerskiego znajdziesz nie tylko farby, ale również wszystkie dodatkowe preparaty niezbędne do wykonania koloryzacji włosów (oxydanty, tonery, removery). Również akcesoria do koloryzacji włosów: jak miseczki, pędzelki, peleryny i wiele innych.
Teraz już tylko od Ciebie zależy na jaki rodzaj koloryzacji włosów się zdecydujesz!

Kilka rad odnośnie koloryzacji włosów

  • Przed przystąpieniem do zabiegu koloryzacja włosów wybierz docelowy kolor dla siebie. Upewnij się jaki masz na chwilę obecną, jaki jest Twój kolor wyjściowy. Powinno się go określić przy świetle dziennym, gdyż włosy mogą mieć zróżnicowany odcień na skutek działania czynników zewnętrznych. Barwę musimy ustalić na całej długości włosów – nasada, część środkowa i końce, szczególnie w przypadku włosów o długości powyżej 10 centymetrów.
  • Należy pamiętać, że większość barwników pośrednich może powodować podrażnienia skóry głowy, a nawet alergie więc przed każdą koloryzacją włosów należy wykonać próbę uczuleniową.
  • Fryzjerska paleta barw z pewnością pomoże przy zabiegu farbowania włosów. Warto zwrócić uwagę na oznaczenia numerów przy wyborze farby koloryzującej. Im wyższy numer – tym kolor jest jaśniejszy, a im niższy numer tym kolor będzie ciemniejszy.
  • Włosy po zabiegu koloryzacji powinny być pielęgnowane produktami, które wspomagają utrzymanie barwników, np. szampony, maski i odżywki stworzone specjalnie do włosów farbowanych.
  • Do mieszanki farby możesz dodać kilka kropel olejku pielęgnacyjnego aby dodatkowo wzmocnić i odżywić włosy – olejek nie wpływa na efekt końcowy koloryzacji.
  • Dokładnie wymieszaj farbę z oxydantem – unikniesz  ryzyka nierównomiernego pokrycia włosów.
  • Przed przystąpieniem do koloryzacji włosów przeczytaj ulotkę dołączoną do farby! Może to wydawać się banalne, ale każdy producent może podać inne instrukcje odnośnie mieszania farby czy czas oddziaływania na włosy. Nigdy nie wydłużaj czasu pozostawienia farby na włosach, gdyż może to mieć wpływ na efekt końcowy.