Suszarki do włosów

Suszarki do włosów

Jeśli jesteś przed zakupem suszarki do włosów, to dobrze trafiłeś – z ofertą hurtowni fryzjerskiej Progress Września wybierzesz sprzęt fryzjerski dopasowany do Twoich potrzeb. W każdym salonie fryzjerskim jest co najmniej kilka suszarek, także w każdym domu znajduje suszarka do włosów. Sprzęt ten jest bardzo popularny od wielu lat i nie wyobrażamy już sobie życia bez możliwości szybkiego wysuszenia włosów. Niby proste urządzenie, niby nie musi służyć do niczego innego poza suszeniem, a jednak w chwili obecnej suszarka może wiele więcej! Od mocy urządzenia zależeć będzie w jak szybkim czasie będziesz mógł wysuszyć włosy, im wyższa moc (dostępne na rynku – od 1000 W do 2300 W) tym szybciej włosy będą suche. Obecnie wiele suszarek jest wzbogaconych również w funkcję jonizacji, co oznacza, że wytwarza ona jony ujemne. Jonizator zamyka łuski włosa, dzięki czemu włos jest wygładzony i nie elektryzuje się.

Koncentrator czy dyfuzor do suszarki do włosów?

Akcesoria do suszarek fryzjerskich pomagają w układaniu włosów. Różnego rodzaju nasadki przytwierdzane do suszarki w miejscu wylotu powierza pozwalają na sterowanie jego ruchem. Wyróżniamy tu koncentratory, które skupiają strumień powietrza i wygładzają włosy oraz dyfuzory rozpraszające powietrze dodając w ten sposób włosom objętości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów?

  • Moc – im większa moc tym szybciej uzyskasz efekt suchych włosów.
  • Siła nawiewu – suszarka do włosów powinna mieć możliwość regulacji siły nawiewu, pełną mocą wysuszysz włosy, a słabszą wymodelujesz je.
  • Regulacja temperatury, zimny nawiew – musisz brać pod uwagę, że każdy włos jest inny. Słabszy nawiew będzie lepszy do włosów suchych i zniszczonych, a mocniejszy do włosów mocnych. Zimnym nawiewem domkniesz za to łuski włosów – używaj go do ostatniego szlifu podczas suszenia.
  • Rączka antypoślizgowa i dobre wyważenie suszarki do włosów – bo nikt nie chce aby sprzęt wypadł mu z ręki podczas użytkowania.
  • Długi, obrotowy kabel – nie ogranicza ruchów podczas pracy.
  • Zdejmowana tylna klapka – by móc wyczyścić wlot powietrza. Warto to robić regularnie, by wydłużyć żywotność suszarki do włosów.