Kremy do rąk

Kremy do rąk

Zadbane dłonie to wizytówka zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Krem do rąk stanowi swoistą barierę ochronną przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Dłonie są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, ale również na podrażnienia spowodowane środkami chemicznymi czy detergentami. Warto odpowiednio zadbać o delikatną skórę dłoni, aby cieszyć się piękną, gładką i elastyczną skórą przez długie lata. Kremy do rąk są najchętniej używanym kosmetykiem służącym do ich pielęgnacji, warto więc dobrać odpowiedni kosmetyk, który spełni swoją funkcję.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem do rąk?

Krem do rąk, jak każdy kosmetyk należy dobrać do rodzaju swojej skóry i problemu z jakim się zmagamy. Jeśli Twoje dłonie potrzebują nawilżenia będą interesowały Cię inne składniki, aniżeli w porównaniu do dłoni z problemami skórnymi.

Jakie są więc warte uwagi składniki zawarte w kremach do rąk?

  • Koenzym Q10 dzięki swoim właściwościom ujędrniającym i wygładzającym pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Idealnie nadaje się do skóry dojrzałej, przeciwdziała starzeniu i redukuje drobne zmarszczki.
  • Ceramidy – zwane również jako lipidy to budulec komórek. Działają łagodząco na podrażnienia i przyspieszają proces regeneracji naskórka, ponadto zapobiegają utracie wody dzięki czemu skóra staje się miękka i elastyczna.
  • Witamina A reguluje odnowę naskórka, ale również przeciwdziała występowaniu przebarwień na skórze.
  • Witamina E posiada właściwości ochronne i poprawiające koloryt skóry czy zmniejszające przebarwienia. Warto wiedzieć również, że witamina E to przeciwutleniacz dzięki któremu skóra zyskuje na elastyczności.
  • Witamina C działa pobudzająco na syntezę kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra staje się sprężysta i jędrna. Witamina C ma również właściwości rozjaśniające, dzięki czemu można zminimalizować przebarwienia.
  • Keratyna zawarta w kremach do rąk pozytywnie wpływa na kondycję paznokci.