Folia fryzjerska. Proste i skuteczne farbowanie włosów

Folia fryzjerska. Proste i skuteczne farbowanie włosów

Folia fryzjerska. Proste i skuteczne farbowanie włosów

Używamy jej przede wszystkim w kuchni, jednak znalazła swoje zastosowanie również w profesjonalnym fryzjerstwie. To aluminiowa folia fryzjerska, która nieznacznie, ale jednak różni się od tej kuchennej. Farbując włosy domowymi sposobami, korzystamy z tej ogólnodostępnej w sklepach spożywczych. Profesjonaliści jednak sięgają po folię mocniejszą i sztywniejsza, którą kupimy tylko w hurtowni kosmetycznej. Dzięki temu folia fryzjerska jest odporniejsza na rozerwanie podczas wykonywania zabiegu. Pomimo, że jest to już metoda koloryzacji z długą tradycją, wciąż jest często wybierana przez fryzjerów. Skąd takie zaufanie do folii?

Folia fryzjerska – ochrona, bezpieczeństwo, skuteczność

Nie jest tajemnicą, że folia aluminiowa to bardzo dobra izolacja. Jest to jedna z jej podstawowych i największych zalet. To właśnie dzięki tej właściwości jest używana przez fryzjerów podczas zabiegu. Folia fryzjerska wspomaga działanie składników aktywnych, które są obecne w kosmetykach, również w odżywczych farbach. Głowa wydziela ciepło, które ma wolną drogę ucieczki. Folia umożliwia jego zatrzymanie, a więc ciepło pozostaje w kosmykach włosów. Ponadto folia fryzjerska ma chronić głowę przed składnikami o bardziej inwazyjnym działaniu. Niektóre osoby mają wyjątkowo wrażliwą skórę i bezpośredni jej kontakt z niektórymi substancjami wywołuje podrażnienie. Folia pozwala składnikom aktywnym wniknąć w strukturę włosa szybciej, przez co zabieg trwa też krócej.

Ważne jest też, że folia do koloryzacji nie wchodzi w reakcje z substancjami chemicznymi. Jest więc odporna na wszelkie uszkodzenia związane z bezpośrednimi kontaktem z tymi składnikami. Wykazuje dużą trwałość, ale też cechuje się bezpieczeństwem dla ludzkiej skóry.

Farbowanie włosów z folią fryzjerską

Folia fryzjerska szczególnie dobrze sprawdzi przy pasemkach i różnych technikach balejażu. Ułatwia wykonanie efektownych tonacji, które są modne już od kilku sezonów. Korzystając z niej, należy pamiętać, że pokrywamy nią tylko te pasma, na które nanosimy preparat. Nigdy nie korzystamy z niej do okrywania całej głowy. Korzystaj tylko z profesjonalnych folii, które są dostępne w hurtowniach kosmetycznych. Różnice między nimi, a foliami spożywczymi są naprawdę duże. Ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia są zdecydowanie większe. Folia fryzjerska występuje w wersji na rolce, która ma już odpowiednią szerokość, optymalna to ok. 12 cm. Nie trzeba więc jej dzielić na węższe fragmenty. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Transparentna folia fryzjerska

Alternatywą dla aluminiowej folii jest transparentna folia fryzjerska, jak folia bright stickers . Jest ona przeznaczona do wykonywania pasemek i balejażu, świetnie sprawdzi się przy farbowaniu typy 3D, sombre i ombre. Folia posiada klejowe podłoże, dzięki któremu cechuje się lepszą przyczepnością włosów. Dlaczego właściwie jest to folia transparentna?

Powstała, aby umożliwić fryzjerom na bieżąco kontrolowanie przebiegu procesu. Mogą oni w ten sposób sprawdzać postępy zmiany koloru i w odpowiednim momencie reagować, przechodząc do kolejnego etapy zabiegu. Transparentna folia fryzjerska dostępna jest w kilku wariantach. Może być na rolce lub też już w gotowych blistrach. W obu przypadkach mamy do czynienia z trwałymi i odpornymi na przetarcia i rozerwanie materiałami.

A Ty korzystasz z folii fryzjerskiej? Wybierasz aluminiową czy może transparentną?

Folia fryzjerska

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *