Botoks na włosy zniszczone, suche i bez blasku

Botoks na włosy zniszczone, suche i bez blasku

Botoks na włosy zniszczone, suche i bez blasku

Promieniowanie UV, niskie temperatury, zanieczyszczone powietrze, dieta uboga w składniki odżywcze, a także częste zabiegi pielęgnacyjne przyczyniają się do destrukcji włosów. Stają się matowe, pozbawione blasku, przesuszają się, łamią i wypadają. Takie włosy mają zniszczoną strukturę, przez co nie tylko „chorują”, ale również nie prezentują się najlepiej. Jednym ze sposobów na przywrócenie im dobrej kondycji jest botoks na włosy. Podstawowym i najważniejszym celem zabiegu jest odbudowa struktury włosów, co przekłada się na ich zdrowie i lepszy wygląd.

Botoks na włosy dla powrotu do doskonałej kondycji

Botoks na włosy to zabieg nieinwazyjny, chociaż często jest porównywalny z botoksem na twarz. Ma on odbudować zniszczoną strukturę włosów, przywrócić im połysk, miękkość i gładkość, ale też ochronić przed wpływem czynników zewnętrznych. Botoks na włosy przeprowadza się w kilku etapach, z wykorzystaniem konkretnych środków, zawierających składniki odżywcze, których włosy bardzo potrzebują. Fryzjerzy korzystają m.in. z kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Często pojawiają się ponadto jagody Acai o właściwościach nawilżających. Są to owoce skrywające bogactwo przeciwutleniaczy, których zadaniem jest ochrona organizmu przed działaniem wolnych rodników.

Botoks na włosy polega na wtłoczeniu bezpośrednio we włosy składników odżywczych, które wnikają w jego strukturę. Aplikowane kosmetyki uzupełniają niedobory, jakie występują pomiędzy korą, a otoczką włosa.

Kompleksowy zastrzyk odżywczej energii

Wystarczy kilkanaście minut, aby wykonać cały botoks na włosy. Jego przebieg nie ma za wiele wspólnego z botoksem na twarz. Jest nieinwazyjny i bardzo przyjemny.

Najpierw włosy myje się specjalnym szamponem, który ma otworzyć łuski włosa. Jest to konieczne, ponieważ tylko wtedy składniki aktywne dobrze się wchłaniają. Następnie aplikuje się mieszankę botoxu, poprawiającą kondycję włosów. Silnie skoncentrowany środek zawierający kwas hialuronowy intensywnie oddziałuje na strukturę włosów. Precyzyjnie pokrywa się nim kolejne pasma włosów i pozostawia na ok.  minut.

Na koniec spłucz obficie wodą i przystąp do stylizacji. W celu wzmocnienia efektu gładszych włosów i ochrony ich przed wysoką temperaturą użyj Kosswell Ionic Smother.

Zobacz krok po kroku jak wykonać zabieg botoksu na włosy marki Kosswell

Czy Twoje włosy właśnie TEGO potrzebują?

Botoks na włosy jest typowym zabiegiem odżywczym. Aplikowane kosmetyki są bogate w składniki, które odbudowują strukturę włosów. Ich osłabienie objawia się na różne sposoby. Najczęściej jednak stają się matowe, tracą blask i połysk, są puszące, proste nie są gładkie, z kolei loki nie chcą się skręcać. Osłabione włosy są bardziej podatne na wypadanie i rozdwajanie się końcówek. W zaawansowanym stadium objawy się nawarstwiają, co doprowadza do poważnych problemów. Botoks na włosy jest więc zabiegiem szczególnie polecanym kobietom, których włosy są matowe i suche, nie mogą sobie poradzić z ich ułożeniem, a okiełznanie każdego pasemka graniczy z cudem. Dobrze sprawdzi się też po farbowaniu i rozjaśnianiu, a także intensywniejszej stylizacji.

Kobiety często decydują się na botoks włosów po zimie, kiedy na skutek mrozu stały się suche i matowe. To fantastyczny sposób na powitanie wiosny. Po lecie włosy też potrzebują regeneracji, szczególnie jeżeli serwujesz im częste kąpiele w słońcu, słonej i chlorowanej wodzie.

Efekty botoksu na włosy widoczne natychmiast!

To jedna z ogromnych zalet tego zabiegu. Poprawa wyglądu włosów jest widoczna zaraz po jego zakończeniu. Włosy nabierają blasku, stają się gładkie i tracą swoją matową i nieprzyjemną w dotyku strukturę. Nabierają miękkości i lepiej się układają. Są jednak przede wszystkim zdrowsze, a więc też silniejsze, mocniejsze i lepiej radzą sobie z niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Botoks na włosy zmienia ich wygląd na kilka miesięcy. Efekt utrzymuje się do ok. 15 myć, jednak można obserwować go dłużej lub krócej w zależności od codziennej pielęgnacji i rodzaju włosów. Twoje włosy zasługują na taki dobry zastrzyk odżywienia. Jeżeli są matowe, suche i pozbawione blasku to znaczy, że domagają się zmiany.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *