Puder do włosów nie tylko dla większej objętości. Przypudruj… włosy!

Przypudruj… włosy! Puder do włosów nie tylko dla większej objętości

Puder do włosów nie tylko dla większej objętości. Przypudruj… włosy!

Puder to kosmetyk, który wykańcza makijaż, matuje, a niekiedy dodaje blasku. Puder do włosów pomimo podobnej do niego konsystencji cechuje się innymi właściwościami, a więc cel jego użycia również nie będzie taki sam. Należy po niego sięgnąć, kiedy włosom brak objętości, są one cienkie i trudne w stylizacji. Czy tylko wtedy? Tak naprawdę puder do włosów świetnie sprawdza się przy pielęgnacji także włosów gęstych czy przetłuszczających się. Ten genialny wynalazek trafił już w ręce profesjonalnych fryzjerów, jak również do domowych kosmetyczek.

Sypnij pudrem na włosy. Poznaj jego uniwersalność.

Puder do włosów ma konsystencję delikatnego proszku. Jego skład bazuje na mikrowłóknach i mikrocząsteczkach, które wykazują zdolność do osadzania się na pojedynczych włosach. W ten sposób fryzura zyskuje objętość, a włosów wydaje się optycznie więcej. Zostają one uniesione już od nasady, przez co nabierają bardziej kształtnej formy. Puder do włosów jest pewnego rodzaju kosmetykiem last minute, ponieważ ułatwia ułożenie fryzury bez użycia suszarki oraz bez tapirowania. Kształtuje włosy, które stają się skłonniejsze do współpracy. Puder warto jest użyć, jeżeli chcemy też utrwalić fryzurę i lepiej umocować ozdobę, np. spinkę czy klamrę, na pewno będzie się dobrze trzymać.

Masz kręcone włosy i chciałabyś je ujarzmić, efektownie upiąć czy też podkreślić ich skręt? Puder świetnie odnajduje się też w roli przyjaciela loków i fal. Nadaje włosom plastyczności, przez co stają się bardziej podatne na układanie. Ponadto jest to kosmetyk, który bardzo skutecznie chłonie nadmiar wydzielanego przez gruczoły łojowe sebum. Problem przetłuszczających się włosów dotyczy wielu kobiet, które są zmuszone myć włosy codziennie, a niekiedy też akceptować fakt, że już kilka godzin po wyjściu z domu wymagają odświeżenia. Dlatego warto jest mieć w torebce puder do włosów. W kilka sekund pozbędziesz się niechcianego efektu przetłuszczonej czupryny. Kolejną zaletą pudru jest jego matowe wykończenie. To świetny patent na uzyskanie efektu zmierzwionych włosów.

Puder do włosów nie tylko dla większej objętości

Źródło: https://checopie.com

Jak stosujemy puder do włosów?

Jest to kosmetyk, który nie wymaga długiej instrukcji obsługi. Przed użyciem należy najpierw wstrząsnąć pojemnikiem. Następnie nanosimy niewielką porcję pudru na dłonie, można też bezpośrednio na włosy, ale trudniej jest wtedy kontrolować jego ilość. Puder do włosów możemy zaaplikować tylko u nasady lub na całej długości, w zależności od potrzeb i efektu, jaki chcemy uzyskać. Wmasowujemy delikatnie i nadajemy włosom odpowiedni kształt.

Puder do włosów nie pozostaje na włosach w postaci widocznego pyłku, jest bardzo dyskretny i nie wymaga wyczesywania. Bez problemu usuniesz go podczas mycia włosów. Nie przesadzaj jednak z jego ilością, dozuj dawkę. Zawsze łatwiej jest zaaplikować kosmetyk raz jeszcze, niż pozbyć się efektu jego nadmiaru. W tym przypadku skutkuje to problemem z rozczesaniem włosów, a także sztywnością i nadmiernym matowieniem. Niekiedy mogą pozostać ślady jego użycia. Jednak prawidłowo zastosowany na pewno nie przysporzy Ci takich kłopotów.

Przyda Ci się?

Szerokie jest już grono jego zwolenników. Puder do włosów jest tak koło ratunkowe w sytuacji, kiedy włosy się nadmiernie przetłuszczają i są podatne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w tym suche lub wilgotne powietrze. Podkreśla skręt loków, stylizuje modne upięcia, unosi włosy od nasady, nadaje im objętości i plastyczności.
Podczas gdy koleżanki pudrują nosek, Ty przypudruj włosy!

Przeczytaj na blogu fryzjerskim wpis 10 sposobów na dodanie objętości cienkim i delikatnym włosom.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *