Decowell Plex Care – rozjaśnianie włosów z ich ochroną w pakiecie

Decowell Plex Care - rozjaśnianie włosów z ich ochroną w pakiecie

Decowell Plex Care – rozjaśnianie włosów z ich ochroną w pakiecie

Rozjaśnianie włosów i jednoczesna ich ochrona, Decowell Plex Care

Jasne włosy odmładzają, ale też nadają fryzurze lekkości. Każdy moment jest dobry na zmianę, jednak wiosna wyjątkowo sprzyja eksperymentom. Słońce ma szczególny wpływ na nasze samopoczucie, wzbudza w nas też potrzebę do większej aktywności, nie tylko fizycznej. Włosy dla kobiet mają bardzo duże znaczenie, a ich kolor potrafi skutecznie odmienić ich wygląd. Budząc się ze snu zimowego, warto zastanowić się nad rozświetleniem swojej twarzy. Rozjaśnianie włosów to najprostsza droga do osiągnięcia tego efektu. W zaciszu własnej łazienki może jednak skończyć się rozczarowaniem, szczególnie jeżeli zapomnimy o jednoczesnej ochronie włosów.

Rozjaśnianie włosów to zabieg, podczas którego mocno ingerujemy w ich strukturę. Skutkiem jego nieprawidłowego wykonania może być trwałe ich uszkodzenie. Należy go wykonywać tylko z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków, niesprawdzone, tanie specyfiki należy traktować z mocno ograniczonym zaufaniem. Chcąc osiągnąć pożądany efekt bez nieprzyjemnych niespodzianek, trzeba przy rozjaśnianiu pamiętać również o prawidłowej pielęgnacji i ochronie włosów. Firma Kosswell, producent profesjonalnych kosmetyków do włosów, opracowała wielowymiarowy rozjaśniacz Decowell Plex Care, który chroni strukturę włosa podczas wykonywania inwazyjnego zabiegu.

Jasna strona włosa

Rozjaśnianie włosów to nic innego, jak pozbawienie ich naturalnego pigmentu z wykorzystaniem środka chemicznego. Dochodzi do rozkładu melaniny, co skutkuje jaśniejszym kolorem włosów. Nie jest ona jednak usuwana, ale jej utlenione cząsteczki się odbarwiają. Kolor przybiera jaśniejszy odcień na skutek działania sztucznych barwników. Rozjaśnianie włosów sprawia, że silnie ingerujemy w ich strukturę, dlatego zawsze zabieg należy dostosować do ich kondycji. Równie ważna, jak technika i użyte preparaty, jest pielęgnacja włosów po zabiegu. W rozjaśniaczu powinny znaleźć się ponadto składniki odżywcze, które zapewniają ochronę włosom i zapobiegają ich żółknięciu.

Rozjaśnianie włosów – jak uniknąć ich osłabienia?

Zabieg nie musi oznaczać pogodzenia się z faktem, że utracimy dobrą kondycję naszych włosów. Przy odpowiednim wyborze kosmetyków, można nawet je wzmocnić, odżywić i nadać sprężystości. Odpowiadają za to obecne w nich aminokwasy i węglowodany, które chronią wiązania kapilarne włosów. To zbilansowana dieta, która dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych włosom, szczególnie kiedy ingerujemy w ich strukturę. To na nich bazuje skład rozjaśniacza Kosswell Decowell Plex Care. Podczas zabiegu włosy nie tylko zostają rozjaśnione o kilka tonów, ale też przyjmują solidną porcję dobrych składników. Budują one solidne fundamenty dla późniejszych, codziennych, domowych rytuałów pielęgnacyjnych.

Rozjaśnianie włosów przy użyciu Kosswell Decowell Plex Care pozwala uzyskać jednolity kolor na całej ich długości. Chroni je przed łamaniem i pojawieniem się żółtych odcieni. Standardowo rozjaśnia on włosy do 7 tonów, a w przypadku wydłużonego czasu działania możliwe jest uzyskanie efektu mocniejszego rozjaśnienia.

Krótki tutorial

Na rozjaśnianie włosów należy przeznaczyć ok. 1,5 godziny w zależności od ich koloru, jak też długości. Decowell Plex Care mieszamy w proporcji 1:2 z utleniaczem w kremie Oxiwell odpowiednio 3%, 6%, 9% lub 12%. Konsystencja „mieszanki” musi być gładka, bez żadnych grudek. Nakładamy ją pędzelkiem, zaczynając od nasady, gdzie włosy są ciemniejsze. Pozostawiamy na 30-50 minut, po czym spłukujemy ciepłą wodą. Pozostaje jeszcze wysuszyć włosy. Może dla podkreślenia nowego wizerunku przyda się też zmiana fryzury?

Po rozjaśnianiu włosów nie powinno się stosować kosmetyków, zawierających w składzie silikony. Sprzyjają im z kolei kolagen, jedwab i keratyna. Myjemy je delikatnym szamponem o kwaśnym pH.
Kto tym razem skusi się na jaśniejszy kolor?

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *